Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum Çocuklarda Ateş 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım Asid Peptik Hastalıklar Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi 30 SORUDA AŞI Diyet & Dermatolojik Hastalıklar TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Gölgenin Rengi Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki Gölgesini Kaybeden Çocuk Uzun Kuyruk Bilge Kaplumbağa Evcimen Kaku 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler Eyfel Kulesi Luka`nın Çam Ağacı Gölge Satıcısı Gölgelerin İsyanı Rüya Perisi Sincap ile Fındık Ağacı ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 MENOPOZ

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

Klinik Tıp Bilimleri Dergisi


Yıllık Abonelik Fiyatı: 480,0000
Birim Fiyatı: ₺0,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yayın Tarihi : 2013 / Kargo karşı ödemelidir.
Yayın Türü : Yerel-Süreli
Yayın Periyodu : 1 Ayda 1 - Yılda 12 sayı
ISBN : 2147 - 494X
Online ISSN : ...........
Cilt : 3 Sayı 3
Dergi Sayısı : Ekim 2015 TÜKENDİ.
Dil : Türkçe

Açıklaması

Adı: Dış Kulak Yolu Enfeksiyonları

Açıklaması:

Doç. Dr. Sema ZER TOROS

Özet

Eksternal otit, aurikula ve dış kulak kanalının hafif inflamasyonundan hayatı tehdit eden enfeksiyona kadar değişen şiddetteki bir hastalık spektrumudur. Bu¨tu¨n yaş gruplarında göru¨lebilir. Genetik, çevresel ve travmatik faktörlerle ilişkili olabilir. Dar dış kulak kanalı olan, dış kulak yolunda seru¨meni olmayan ve işitme cihazı kullanan kişiler eksternal otite daha yatkındırlar. Nemli iklim, yu¨zme, mekanik tavma, diabet ve immu¨n yetmezlik gibi hastalıklar eksternal otitin gelişimini kolaylaştırırlar. Olguların çoğu bakteriyel kaynaklı olsa da viruslar ve funguslar da sorumlu patojen olabilirler. Eksternal otitli hastaya yaklaşım iyi bir dış kulak kanalı anatomisi, fizyolojisi ve mikrobiyoloji bilgisi gerektirir.

Abstract

Otitis externa is a spectrum of infections of the external auditory canal and auricle ranging from mild inflammation to life threatening disease severity. This condition can be found in all age groups. It may be associated with genetic, environmental and traumatic factors. People with narrow ear canal, absent ear wax and using hearing aid are more prone to external otitis. Humid environment, swimming, mechanical trauma, diseases as diabetes mellitus and immunodeficiency facilitate the development of otitis externa. Most of the cases result from bacterial infections, but viruses and fungi may be responsible. The management of the otitis externa requires good knowledge about the anatomy, physiology and microbiology of the external ear canal.

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.