Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

14. ULUDAĞ İÇ HASTALIKLARI KONGRESİ

 

Değerli Meslektaşlarımız,
 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ve Bursa Aile Hekimiği Derneği tarafından düzenlenen 14. Uludağ İç Hastalıkları Kış Kongresi & 3. Bursa Aile Hekimliği Kongresi & 8. Uludağ Hemşirelik Kongresi'nin Uludağ Karinna Otel'de 04 - 07 Mart 2018 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurmaktan büyük onur ve mutluluk duyarız.

Kongremizde yine bu yıl İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dallarının ve Aile Hekimlerinin katılımı ile tam bir bilimsel toplantılar yumağı oluşturulacaktır. Sizlere geniş kapsamlı bir bilimsel program sunabilmek amacıyla çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Bu yıl iç hastalıklarının değişik dallarını içeren konuları sizlerin de önerileri dikkate alınarak hazırlanacaktır. Konularında uzman olan deneyimli öğretim üyelerimizin güncel gelişmeleri ve bunların pratik uygulamalarını bizlerle paylaşabilecekler. Toplantıların günlük mesleki uygulamalarımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Kongremiz; iç hastalıkları uzmanları, aile hekimleri, araştırma görevlilerimizin bir araya geldiği, bilgilerin paylaşıldığı ortak çözümlerin üretildiği bir ortam olacaktır. Sözlü ve poster sunumlarında araştırmacılarımızı teşvik etmeye yönelik ödüllerimiz yer almaktadır.

Kongremizde sizlerle buluşmak üzere, saygılar sunarız.

 
Ali Torun
Bursa Aile Hekimliği Derneği Başkanı

Prof. Dr. Fahir Özkalemkaş
Kongre Başkanı

http://uludagichastaliklari.org/

Devamını Oku

4. ULUSAL BAĞIRSAK MİKROBİYOTASI VE PROBİYOTİK KONGRESİ2017 INDERCOS Winter Meeting

INVITATION

Dear colleagues, 

It is a great pleasure to invite you to be with us in Havana, CUBA for 2017 INDERCOS Winter Meeting.

The main topics of this meeting  will be “Psychoneurocutaneous Medicine” and “What’s New in Acne, Alopecia and Vitiligo ”  Through plenaries and parallel workshop sessions, we aim to share insights and experiences and discuss how advances in Psychodermatology and management are affecting diagnosis and treatment in clinical practice. In order to success this, we have very distinctive international speakers with extensive experience and a range of expertise across dermatology.

We hope you will be together with us in this fascinating, high quality  scientifically educational congress and we look forward to your precious participation and feedback.

Prof. Ümit Türsen Prof. Serhat İnalöz
Co-President Co-President

 

Devamını Oku

3. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve  Saygı Değer Ekip Arkadaşlarım

5-8 Nisan 2018 tarihlerinde Rixos Premium Belek  Hotel Antalya’da 3.Ulusal Antalya Aile Hekimliği Kongresi’ni gerçekleştireceğimizi gururla sizlerle paylaşmak isteriz.

2010 yılında aile hekimliği uygulamasının tüm ülke çapında yaygınlaştırılması ile birlikte saygın ve ayrıcalıklı bir birinci basamak sağlık hizmeti ülkemizde de uygulanmaya başlamıştır. Gelişmiş ülkelerde 1970’li ve 80’li yıllarda gerçekleşmeye başlayan ve tamamlanan bu değişim sürecinde ülkemiz hala geçiş aşamasındadır. Düzenleyeceğimiz 3. Kongremiz de Aile Hekimliğinin gelişmesi, belli mesleki standartların oluşturulması, mesleki birlikteliğimiz ve dayanışmamızın artırılması, hizmet kalitesi ve mesleki memnuniyetin artırılması öncelikli hedefimizdir.

Bütün sağlık hizmetlerinde olduğu gibi Aile Sağlığı hizmetlerini bir ekip çalışması olarak görmekteyiz. Bu nedenle ilk iki kongremizde yaptığımız gibi 3. Kongremizi de Aile Sağlığı çalışanı ekip arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirmekten ayrıca mutluluk duymaktayız.

Aile hekimliği profesyonelleri olarak sağlığı fiziksel, ruhsal ve sosyal bir bütün olarak görmekteyiz. Hastalarımıza biyo-psiko-sosyal bütüncül bir yaklaşım ile yaklaşılmasının önemini yine 3.Ulusal Antalya Aile Hekimliği Kongremizde ele alacağız. Aynı zamanda sağlıklı bir çevrenin önemi yadsınamaz olduğundan bu kongremizde  dünyamızı ve çevremizi koruyabilmek için “Geri Dönüşüm” temasını sosyal sorumluluk projesi olarak belirledik. Kongremiz vesilesi ile daha sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya için “geri dönüşüm” uygulamalarının yaygınlaştırılmasını gündeme getireceğiz.

Önümüzdeki süreçte yaşlanan nüfus yapısı ile birlikte kronik hastalıkların takibi; mortalite-morbidite oranlarının azaltılması ve yaşam kalitesinin artırılması yönünden önem kazanmaktadır. Sağlıkta poliklinik muayene yükünün %60’ı aile hekimliği polikliniklerinde gerçekleşmekte olup kronik hastalıklar bu yükün büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu nedenle bu yıl ki kongremizin ana konusunu kronik hastalıkların takibi olarak belirleyerek, sizler ve değerli hocalarımızla birlikte 1. Basmakta kronik hastalıların takibini hep beraber ele almayı istedik.

Kongre süresince ilginizi çekeceğine inandığımız konular, alanında deneyimli ve saygın ulusal konuşmacıların katkılarıyla, içeriği en iyi yansıtacak çeşitli sunum yöntemleri kullanılarak işlenecektir. Aile hekimliği  alanını ilgilendiren kurslar, konferanslar, paneller, konsensüs buluşmaları, interaktif tartışmalı olgu toplantıları ve video sunumları ile yararlı bir kongre olacağı düşüncesindeyiz.

Siz değerli dostlarımızın katılım ve katkılarıyla kongremizin ve aile hekimliği camiamızın daha da güçleneceğine inanıyor, hepinizi 3. Ulusal Antalya Aile Hekimliği kongremize bekliyoruz.

 

Saygılarımızla.

Uzm. Dr. Hasan Hüseyin AVCI

Kongre Başkanı

Antalya Aile Hekimleri Derneği Başkanı

 

http://antalyakongre2018.com

Devamını Oku

3rd INDERCOS Congress will be “Women in Dermato-Cosmetology

INVITATION

 

Dear colleagues, 

It is a great pleasure to invite you to be with us in Istanbul, Turkey for INDERCOS 2018.

The main topics of the 3rd INDERCOS Congress will be “Women in Dermato-Cosmetology” and “What’s New in Female Dermatological Diseases?”  Through plenaries and parallel workshop sessions, we aim to share insights and experiences and discuss how advances in dermatology and aesthetic dermatology management are affecting diagnosis and treatment in clinical practice. In order to success this, we have very distinctive international speakers with extensive experience and a range of expertise across dermatology and cosmetology.The great founder of the Republic of Turkey, Atatürk had said “Everything we see in the world is the creative work of women.”

We hope you will be together with us in this fascinating, high quality  scientifically educational congress and we look forward to your precious participation and feedback.

Prof. Ümit Türsen Prof. Serhat İnalöz
Co-President Co-President

 

http://indercos.org/

Devamını Oku

ULUSAL AKCİĞER SAĞLIĞI KONGRESİ

Haydi, hep birlikte... UASK 2018 Kongresine…

SİZİN SESİNİZ, SİZİN KONGRENİZ…

UASK 2017’den dönerken aklımızda UASK 2018 vardı. Çıtayı yükseğe koymuştuk, işimiz zordu, kendimizi aşmak zorundaydık. İşte bu bilinçle işe koyulduk. Biliyoruz çok iyi izlenimlerle UASK 2017’den döndünüz. Bize, çevrenizdeki meslektaşlarınıza UASK 2017 hakkında çok güzel geribildirimler verdiniz. Ancak sizin beğeniniz bize ağır bir sorumluluk yükledi.

Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız. UASK 2018’de yine çok beğeneceğiniz bir kongreyi hep birlikte yapacağız. Şimdiden ajandanıza “14-18 Mart 2018 tarihinde UASK 2018’deyim” notunuzu düşünüz. Hastane yönetiminize, sponsorunuza şimdiden talebinizi iletiniz. Kongremizde sunacağınız bildirinin, posterin, yapacağınız sunumun hazırlığına hemen başlayınız.

Felsefemizi biliyorsunuz: “biz güzel bir kongre hazırladık, gelin kongremize katılın” demiyoruz. “Gelin birlikte pişirelim, birlikte yiyelim”diyoruz. Bugünden tezi yok, oturup hayalinizdeki kongreyi bize yazın. Kongre denince beklentileriniz neler? Bir kongrede neler olmalı? Neler de olmamalı? Sadece bilimsel programla ilgili talep ve tercihlerinizi değil aynı zamanda organizasyonla ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi de bekliyoruz. Şimdiye kadar pek çok kongreye katıldınız. Kongrelerde beğendiğiniz uygulamalar, rahatsız olduğunuz, “keşke böyle olmasaydı”dediğiniz konular... Aklınıza gelen ne varsa sizden istiyoruz. “Bu önemsiz” demeyin, ayrıntılar, küçük işler bizim için çok değerli. Arzumuz odur ki, bu kongrede sizden bir şey olsun. Geldiğinizde “bunu ben önermiştim” ya da “işte tam da böyle olsun istemiştim” demenizi istiyoruz. Sizin kongrenizi yapmak istiyoruz. Gönlünüzdeki kongreyi yapmak istiyoruz. SİZİN SESİNİZ, SİZİN KONGRENİZ diyoruz.Akademisyenlerimizi, uzmanlarımızı, asistanlarımızı, endüstri temsilcilerimizi, refakatçilerimizi, velhasıl tüm paydaşlarımızı mutfağa, tezgaha bekliyoruz. Herkesin bir şey kattığı, yüreğini kattığı bir menü hazırlayalım, UASK 2018’de servis edelim.

Kongre konularımızı belirlerken yine sahada çalışan uzmanlarımızın, asistanlarımızın poliklinikte, serviste hastalarını yönetirken ihtiyaç duyduklarını esas alacağız. Tanı, tedavi ve izlemdeki yenilikleri tartışacağız. Sadece bilgi aktarımı değil, tecrübe, beceri ve birikimleri de paylaşacağız. Farklı isimleri, farklı bakış açılarını izleyebileceksiniz. Göğüs hastalıkları, yoğun bakım ve torasik onkolojinin başlıca konularında temel bilgilerinizi tazeleyecek ve güncelleyebileceksiniz. Yine çok samimi, sıcak, dostça, kendinizi misafir değil, ev sahibi hissettiğiniz bir kongre olacak. O binadan bu binaya, o kattan bu kata koşturup durmayacaksınız. Yorulmadan, dağılmadan, kompakt bir konsept içinde kolayca dilediğiniz salona geçebilecek, dilediğiniz oturumun dilediğiniz konuşmacısını izleyebilecek, poster ve endüstri stantlarına ve sosyal programlara hemen ulaşabileceksiniz. Sosyal programlarımızda stres atacak, eğleneceksiniz. Kongre otellerimiz, Kaya Palazzo ve Kaya Belek Resort’un dinlendirici ikliminde keyifli günler ve geceler geçireceksiniz. Kongrede yalnız kalmayın, sevdikleriniz size refakat edebilsin diye onlar için de kolaylıklar sağlıyoruz. Onlara da “14-18 Mart 2018’de Kaya Palazzo ve Kaya Belek’teyiz” diye şimdiden müjdeyi veriniz. Aile boyu bekliyoruz...

 

http://uask2018.com/

Devamını Oku

14. Uludağ Pediatri Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız, 

14. Uludağ Pediatri Kış Kongresi’nin 11 - 14 Mart 2018 tarihleri arasında önceki yıllarda olduğu gibi Uludağ’da düzenleneceğini duyurmak ve sizi kongremize davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Bu yıl yine pediatrinin çeşitli dallarındaki gelişmeleri birlikte değerlendirmek için ülkemizin seçkin üniversitelerinin tıp fakültelerinden çok değerli bilim insanlarını bilgilerini bizimle paylaşmaları için davet edeceğiz. Sizlere doyurucu bir bilimsel program sunabilmek amacıyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

Geleneksel hale gelen ve her yıl önemli sayıda katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz kış kongremizin, ülkemizin geniş katılım sağlanan büyük kongreleri arasında yer alması bizi daha çok heyecanlandırmakta ve sorumluluğumuzu arttırmaktadır.

Uludağ Pediatri Kış Kongresinde bu yıl pediatrinin çeşitli dallarını içeren konularda sizlerin de önerileri dikkate alınarak hazırlanmış kurs, panel, konferans, serbest bildiri ve interaktif oturumlar yer alacaktır. Her yıl olduğu gibi kongremize gönderilen poster bildirilerinden bilim kurulun tarafından seçilen bir kısmı serbest bildiri olarak sunulacak ve yine bilim kurulu tarafından yapılan değerlendirmede önemli bulunan ilk üç bildiriye önemli teşvik ödülleri vermeyi planlamaktayız. Özgün ve orijinal çalışmalarınızı sunmak üzere hazırlamanızı bekliyoruz.

Gün boyu devam edecek bilimsel oturumların yanında, dinlendirici bir sosyal program ile hoşça vakit geçirmenizi amaçlamaktayız. Uludağ’ın farklı atmosferinde buluşmak ve bilimsel zenginlik yanında doğanın güzelliklerinin tadına birlikte varabilmenin heyecanını duyuyor, sizi kongremizde görmek istiyoruz. Katılımınız bize güç verecektir.

Kongremizde buluşmak üzere sağlıklı günler diler, saygılar sunarız. 

Prof. Dr. Nihat Sapan
14. Uludağ Pediatri Kış Kongresi Başkanı 

http://uludagpediatri.org/

Devamını Oku

6. Aile Hekimliği Asistan Buluşması

6. Aile Hekimliği Asistan Buluşması

Devamını Oku

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.