Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Ateş KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği TÜKENDİ. Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Asid Peptik Hastalıklar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları TÜKENDİ. NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? Kargo ücreti Alıcıya Aittir. ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 SORUDA AŞI KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Diyet & Dermatolojik Hastalıklar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Kargo Ücreti Alıcıya Aittir. Gölgenin Rengi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölgesini Kaybeden Çocuk KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Uzun Kuyruk KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Bilge Kaplumbağa Evcimen KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Kaku KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Eyfel Kulesi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Luka`nın Çam Ağacı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölge Satıcısı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölgelerin İsyanı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Rüya Perisi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Sincap ile Fındık Ağacı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. MENOPOZ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

₺120,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yazarlar : Prof. Dr. Ayper SOMER
Yayın Tarihi : 2015
ISBN : 978-605-65808-2-6
Baskı Sayısı :
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 256
Yayıncı : Selen Yayıncılık

Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Açıklaması

??Hepimizin de bildiği gibi “Antibiyotikler” 1929 yılında Sir Alexander Fleming’in penisilini keşfinden sonra enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılan ve son derece başarılı ilaçlardır. Doktora başvuran hastalara reçete edilen ilaçlar arasında antibiyotikler ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde 2007 yılı ilaç verilerine göre %16.2’lik oran ile en çok reçete edilen ilaç grubu antibiyotiklerdir. Dünyanın gelişmiş birçok ülkesine göre bu oldukça dikkat çeken bir bulgudur. Ülkemizde basit viral enfeksiyonların tedavisinde bir antibiyotiklerin kullanıldığı bilinmektedir. Yine ülkemiz verilerine göre reçete edilen antibiyotiklerin %44’ü çöpe atılmaktadır. Bu durum ilaç açısından büyük oranda dışarıya bağımlı ülke ekonomisinde zarara yol açmaktadır.

Antibiyotikler sayesinde 20.yüzyılın başında kitlesel ölümlere yol açan bir çok enfeksiyon hastalığının tedavisi mümkün olmuştur. Ancak yaygın ve uygun olmayan antibiyotik kullanımının bir sonucu olarak mikroorganizmalar antibiyotiklere direnç geliştirmeye başlamıştır. Bu durum bazı enfeksiyon hastalıklarında tedavi başarısızlığını gündeme getirmiştir. Direnç geliştiren mikroorganizmalara etkili yeni antibiyotik geliştirme çalışmaları başlatılmıştır. Ancak bakteriler bunlara da hızla direnç geliştirmeye başlamıştır. Bu durum bir kısır döngüye yol açmaktadır. Direnç sorunu ile baş etmenin başta gelen yöntemi uygun antibiyotik kullanımının önce hekimler daha sonra da toplumda yaygınlaştırılmasıdır.

Bu amaçla ilk kez 2008 yılında Pediatri Günleri kapsamında “Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri” başlıklı bir kurs düzenlemiştik. Daha sonra bu kursu geniş kapsamlı olarak 2014 yılında tekrarladık. İlk kursun ardından kitabımızın ilk baskısını yayınlamıştık. Sizlerden gelen büyük destek üzerine kitapçığın var olan metinlerin yenilenmesine ve daha önceki baskıda yer almayan belli başlı enfeksiyon hastalıklarındaki antibiyotik kullanımlarının eklenmesine karar verdik. Bu kitapta düzenlenen iki kursta görev almayı kabul eden değerli Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları uzmanlarının yaptıkları sunumların metinleri bulunmaktadır. Amacımız çocukluk çağında yaygın olarak kullanılan antibiyotiklerin özelliklerini, etki spektrumlarını, dozlarını ve yan etkilerini bilimsel verilerin ışığında gözden geçirmektir. Ayrıca kitabın sonunda yer alan “Antibiyotik Rehberi” yardımı ile ülkemizde kullanımda bulunan antibiyotiklerin jenerik isimleri, piyasada bulunan şekilleri ve dozları hakkında kolayca bilgi sahibi olmanız hedeflenmiştir.
 
Benzer Kitaplar

Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ.

Selen Yayıncılık

0,00
İncele

ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ.

Selen Yayıncılık

0,00
İncele

NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Selen Yayıncılık

250,00
İncele

Kaku KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Selen Yayıncılık

30,00
İncele

Diyet & Dermatolojik Hastalıklar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Selen Yayıncılık

80,00
İncele

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.