Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Ateş KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği TÜKENDİ. Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Asid Peptik Hastalıklar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları TÜKENDİ. NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? Kargo ücreti Alıcıya Aittir. ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 SORUDA AŞI KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Diyet & Dermatolojik Hastalıklar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Kargo Ücreti Alıcıya Aittir. Gölgenin Rengi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölgesini Kaybeden Çocuk KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Uzun Kuyruk KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Bilge Kaplumbağa Evcimen KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Kaku KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Eyfel Kulesi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Luka`nın Çam Ağacı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölge Satıcısı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Gölgelerin İsyanı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Rüya Perisi KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. Sincap ile Fındık Ağacı KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR. MENOPOZ KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

İş Güvenliği & Hekimliği Dergisi


Yıllık Abonelik Fiyatı: 140,0000
Birim Fiyatı: ₺0,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yayın Tarihi : 2014
Yayın Türü : Yerel-Süreli
Yayın Periyodu : 3 Ayda 1 - 1 Yılda 4 Sayı
ISBN : 2147-8198
Online ISSN :
Cilt : 1 Sayı:1
Dergi Sayısı : Mart 2014 TÜKENDİ.
Dil : Türkçe

Açıklaması

Adı: İş Sağlığı ve Gu¨venliği Su¨reçlerinde Etik

Açıklaması:

Giriş

Ku¨reselleşme, artan toplumsal duyarlılık, mu¨şterilerin ve çalışanların istek ve beklentilerinin yu¨kselmesi gibi nedenler sonucunda birlikte iş etiği, işletmeler için artık vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Etik ilkeler, hem işletme içinde uyumlu bir atmosferin oluşmasında hem de işletmenin tu¨m paydaşlarıyla olumlu ilişkiler geliştirmesinde bu¨yu¨k bir rol oynamaktadır. Etik ilkeler, örgu¨t çalışanlarını etik davranışlar göstermeleri konusunda teşvik ederek ilişkilerini bu çerçevede şekillendirmekte ve örgu¨tler için uyumlu bir çalışma ortamına zemin hazırlamaktadır. Etik ilkeler doğru olanın yapılmasını tavsiye ederek, çalışanları doğru olan davranışlara teşvik etmektedir. Etik ilkelerin belirlenmesi çalışanların davranışlarını olumlu yönde geliştirmesi ve etik dışı davranışları önleyebilmesi mu¨mku¨n olabilmektedir. Yöneticilerin de kararlarında daha du¨ru¨st ve daha gu¨venilir olmasında yine etik ilkeler önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca etik ilkeler çerçevesinde yapılandırılmış işletmeler, gu¨nu¨mu¨zde gerek çalışanlar gerekse mu¨şteriler tarafından daha çok tercih edilmekte ve böylece rakiplerinin önu¨ne geçerek avantaj sağlayabilmektedirler. Bu derlemede iş sağlığı profesyonelleri için Uluslararası Etik Kuralların temel aldığı ilke ve değerlere değinilecektir.

Summary

As a result of factors such as globalization, increasing social awareness, increasing demands and expectations of customers and employees the business ethic has been an indispensable requirement for businesses anymore. Ethical principles play a role in both the creation of a harmonious atmosphere in businesses and developing positive relationships with all stakeholders. Ethical principles encourages employees to demonstrate ethical behavior relationships and provide the basis for a harmonious working environment for organizations. Ethical principles encourages employees to correct their behavior by recommending the right decision. Identification of ethical principles improves employee behavior in a positive direction and by this manner it may be possible to prevent unethical behavior. Ethical principles play important role for the leaders having more reliable and honest decisions. In addition, within the framework of ethical principles structured businesses are more preferred by the employees and customers. This can provide advantage among competitors. In this review of International Code of Ethics for Occupational Health Professionals underlying principles and values will be discussed.

Uzm. İpek AKALIN

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.