Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum Çocuklarda Ateş 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım Asid Peptik Hastalıklar Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi 30 SORUDA AŞI Diyet & Dermatolojik Hastalıklar TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Gölgenin Rengi Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki Gölgesini Kaybeden Çocuk Uzun Kuyruk Bilge Kaplumbağa Evcimen Kaku 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler Eyfel Kulesi Luka`nın Çam Ağacı Gölge Satıcısı Gölgelerin İsyanı Rüya Perisi Sincap ile Fındık Ağacı ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 MENOPOZ

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

Genç Pediatristler Dergisi


Yıllık Abonelik Fiyatı: 140,0000
Birim Fiyatı: ₺0,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yayın Tarihi : 2015
Yayın Türü : Yerel - Süreli
Yayın Periyodu : 3 Ayda 1 - 1 Yılda 4 Sayı
ISBN : 2148-6093
Online ISSN :
Cilt : 2 Sayı: 2
Dergi Sayısı : Eylül 2016 TÜKENDİ.
Dil : Türkçe

Açıklaması

Adı: Çocuklarda İnhalasyon Tedavi Uygulamasında Doğrular ve Yanlışlar - Wrights and Wrongs in Childhood Inhaled Therapy

Açıklaması:

Özet

İnhalasyon yolu ile alınan ilaçlar solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan ağızdan ya da parenteral uygulanan ilaçların yerini almaya başlamaktadır. Astım tedavisinde kullanılan kısa ve uzun etkili bronkodilatötörler, antikolinerjikler, steroidlerin yanısıra antibiyotikler, mukolitikler de inhalasyon yoluyla kullanılarak hem etkili hem de sistemik yan etkisi az olan bir tedavi sağlanmış olur. C¸ocuklarda en etkili inhalasyon yo¨nteminin sec¸imi, c¸ocugˆun yas¸ına ve klinik durumuna bagˆlıdır. Sec¸ilen uygun yo¨nteme go¨re c¸ocukların tedaviye uyumu artırılabilmekte ve hastalık seyri olumlu yo¨nde degˆis¸tirilebilmektedir. Bu derlemenin amacı yaygın kullanılan inhaler tedavi yöntemleri ile ilgili bir takım pratik noktalara literatür eşliğinde değinmektir.

Abstract

Inhaler drugs are replacing oral and injected drugs that are used in the treatment of respiratory diseases. The medications used with inhalers include antibiotics, mucolytics, short and long–acting bronchodilators, anticholinergics and steroidal drugs. This method of administration provides effective treatment and less side effects compared to seen during systemic therapy. The most efficient method of delivering aerosol to children depends on the age and clinical condition of the child. The purpose of this review is to mention the practical point of commonly used aerosol therapy in literature.

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.