Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum Çocuklarda Ateş 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım Asid Peptik Hastalıklar Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi 30 SORUDA AŞI Diyet & Dermatolojik Hastalıklar TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Gölgenin Rengi Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki Gölgesini Kaybeden Çocuk Uzun Kuyruk Bilge Kaplumbağa Evcimen Kaku 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler Eyfel Kulesi Luka`nın Çam Ağacı Gölge Satıcısı Gölgelerin İsyanı Rüya Perisi Sincap ile Fındık Ağacı ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 MENOPOZ

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

Asid Peptik Hastalıklar

Selen Yayıncılık

50,00

Klinik Tıp Pediatri Dergisi


Yıllık Abonelik Fiyatı: 240,0000
Birim Fiyatı: ₺40,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yayın Tarihi : 2009 / Kargo karşı ödemelidir.
Yayın Türü : Süreli
Yayın Periyodu : 2 ayda 1 - Yılda 6 sayı
ISBN : 1309-0453
Online ISSN :
Cilt : 11
Dergi Sayısı : Mayıs - Haziran 2019
Dil : Türkçe - İngilizce

Açıklaması

Adı: Pediatride İnhalasyon Tedavileri / Inhalation Therapy in Childhood

Açıklaması:

Öz

Hava yolunda spesifik topikal tedavi sağlayabilmeleri nedeni ile solunum yoluhastalıklarının tedavisinde inhalasyon tedavileri, parenteral ve oral ilaç uygulama yol-larının önüne bulunmaktadır. İnhalasyon ile alınan aerosoller lokal olarak dokuya et-kili oldukları için, hava yolunda yüksek konsantrasyonlarda ilaç birikimini sağlar-lar. Ayrıca inhale edilen bu ilaçların düşük emilimleri, sistemik düzeylerinin düşükkalması nedeni ile sistemik yan etkileri de azaltırlar. Bunun yanında, birçok ilaç havayolunda sadece inhale olarak aktiftir veya bronkodilatörler aerosol olarak uygulan-dıklarında daha hızlı etki sağlarlar. Tüm bu nedenlerle inhale aerosol tedavileri so-lunum sistemi hastalıklarında çocukta ilk basamak tedaviyi oluşturmaktadır. Bura-da çocukluk çağında inhalasyon tedavisine ait genel ve özel bilgiler verilmiş ve bukonudaki ayrıcalıklar tartışılmıştır.

Abstract

Inhalation therapy in the treatment of respiratory diseases should be the first be-cause they may provide specific topical treatment of the airway is situated in frontof parenteral and oral administration. Aerosols therapy is highly effective becausefact that inhalation of topically effective molecules lead to high concentrations in theairways by drug accumulation. In addition, lower absorption of inhaled these drugsand reduce systemic side effects due to systemic levels remain low. Moreover, manydrugs are active as only aerosol form and inhaled bronchodilator effect is faster whenadministered as an aerosol. All these reasons; inhaled aerosol treatments are the firstline treatment of respiratory diseases in children. General and specific informationof inhalation therapy in childhood given here and privilege in these matters were dis-cussed.

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.