Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI

250,00 ₺

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yazarlar : Prof. Dr. Haluk ÇOKUĞRAŞ
Yayın Tarihi : 2015
ISBN : 978-605-64466-7-2
Baskı Sayısı :
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 438
Yayıncı : Selen Yayıncılık

ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Açıklaması

Çocuk doğduğu andan itibaren sürekli büyüyen, değişen ve yeni yeni işlevler kazanan bir varlıktır. Yenidoğan döneminden ergenliğe dek, tüm çocukluk çağı boyunca yaşına özgü çeşitli sorunlar çocuk sağlığını tehdit etmektedir. 
Enfeksiyon hastalıkları, tıbbın insanoğlunun en büyük başarıları kazandığı bir alanıdır. Geçmişte çiçek, veba, sıtma ve tüberküloz gibi pek çok hastalık, insanlık tarihinin şekillenmesinde rol oynamıştır.  İnsanoğlu ile mikroorganizmalar arasındaki mücadele, yeni geliştirilen antibiyotikler ve enfeksiyon etkenlerinin bunlara karşı geliştirdikleri direnç mekanizmaları nedeniyle hiç bitmeyecek gibi gözükmektedir. Bütün bu süreçte, geliştirilen  aşılar, insanoğlunun enfeksiyonlarla mücadelesindeki en önemli kazanımlarıdır. Bulunan tüm ilaçlara, aşılara, sağlık sistemindeki iyileştirme çalışmalarına, destek tedavilerine ve daha iyi bakım koşullarına rağmen enfeksiyon hastalıkları, insanları ve bu arada da çocukları tehdit etmeye devam etmektedir. Özellikle günümüzde yayılma eğilimleri gösteren Ebola, MERS-Co gibi virüsler, giderek daha fazla insanın sağlığı açısından risk oluşturmaktadır.
Çocuklarda enfeksiyon hastalıkları pediatrinin en önemli konularından birisidir. Bu kitapta, basit ama çok sık görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından, daha ciddi ve hayatı tehdit eden enfeksiyonlara kadar geniş bir yelpazede, pediatrideki önemli enfeksiyonları ele almayı amaçladık.
Elinizdeki kitapta, belli başlı enfeksiyon hastalıkları, konularında yetkin isimler tarafından, son bilgiler ışığında ayrıntılı olarak işlenmiştir. Bu kitaba katkıda bulunan tüm yazarlara emekleri için şükranlarımı sunarım.
Bu kitabın, sadece çocuk hekimlerinin değil, pratisyen hekimlerin, aile hekimlerinin ve tıp fakültesi öğrencilerinin de başvurabilecekleri bir kaynak olmasını umar, okuyuculara ve tedavi edecekleri minik yavrularımıza yararlı olmasını dilerim.
Benzer Kitaplar

Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler

Selen Yayıncılık

120,00
İncele

Pratik Neonatoloji

Tıbbi Yayınlar Merkezi

162,00
İncele

30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir?

Selen Yayıncılık

250,00
İncele

ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ.

Selen Yayıncılık

0,00
İncele

Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale

Selen Yayıncılık

225,00
İncele

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.