Kitaplarımız

Pediatri Uzmanı Nasıl Olurum Çocuklarda Ateş 30 Soruda Demir Çinko Birlikteliği Aile Hekimliği Başucu Kitabı TÜKENDİ. Alerjik Hastalıklara Pratik Yaklaşım Asid Peptik Hastalıklar Çocuklarda Alerji Tanıdan Tedaviye Hipertansıyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler TÜKENDİ Kalp Hastalıklarında Sizin Sorularınıza Cevaplar Pediatrik Gastroentroloji ve Beslenme Yetişkin ve Çocuklarda Probiyotikler TÜKENDİ. 30 Soruda Grip HİPERTANSİYON TANI VE TEDAVİSİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları NÖROŞİRÜRJİDE ŞANT CERRAHİSİ Çocuklarda Antibiyotik Kullanım İlkeleri & Antibiyotikler Dermatolojik Hastalıklarda Çinko`nun Önemi TÜKENDİ. Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları 30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir? ÇOCUK ENFEKSİYONLARINA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR TÜKENDİ. Karotis Arter Darlıkları: Cerrahi Tedavi 30 SORUDA AŞI Diyet & Dermatolojik Hastalıklar TUS VE YDUS İÇİN YENİDOĞAN SORU BANKASI Gölgenin Rengi Çocukluk Çağında Akut İshalleri TÜKENDİ. Kanıta Dayalı Dermatolojik Tedavi E- Book 1 adet Makale Pratik Neonatoloji Biyoistatistik ve Kanıta Dayalı Laboratuar Yenidoğanın Enfeksiyon Hastalıkları E-Book Kuyruksuz Tilki Gölgesini Kaybeden Çocuk Uzun Kuyruk Bilge Kaplumbağa Evcimen Kaku 30 Soruda Pnömoni TÜKENDİ. 30 Soruda Primer İmmün Yetersizlikler Eyfel Kulesi Luka`nın Çam Ağacı Gölge Satıcısı Gölgelerin İsyanı Rüya Perisi Sincap ile Fındık Ağacı ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19 MENOPOZ

Üye Girişi

Zorunlu

Zorunlu

Çok Satan Kitaplar

Sincap ile Fındık Ağacı

Selen Yayıncılık

30,00

ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI

₺250,00

Aynı Gün Kargolama - 3-4 İş Gününde Teslimat

Yazarlar : Prof. Dr. Haluk ÇOKUĞRAŞ
Yayın Tarihi : 2015
ISBN : 978-605-64466-7-2
Baskı Sayısı :
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 438
Yayıncı : Selen Yayıncılık

ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI Açıklaması

Çocuk doğduğu andan itibaren sürekli büyüyen, değişen ve yeni yeni işlevler kazanan bir varlıktır. Yenidoğan döneminden ergenliğe dek, tüm çocukluk çağı boyunca yaşına özgü çeşitli sorunlar çocuk sağlığını tehdit etmektedir. 
Enfeksiyon hastalıkları, tıbbın insanoğlunun en büyük başarıları kazandığı bir alanıdır. Geçmişte çiçek, veba, sıtma ve tüberküloz gibi pek çok hastalık, insanlık tarihinin şekillenmesinde rol oynamıştır.  İnsanoğlu ile mikroorganizmalar arasındaki mücadele, yeni geliştirilen antibiyotikler ve enfeksiyon etkenlerinin bunlara karşı geliştirdikleri direnç mekanizmaları nedeniyle hiç bitmeyecek gibi gözükmektedir. Bütün bu süreçte, geliştirilen  aşılar, insanoğlunun enfeksiyonlarla mücadelesindeki en önemli kazanımlarıdır. Bulunan tüm ilaçlara, aşılara, sağlık sistemindeki iyileştirme çalışmalarına, destek tedavilerine ve daha iyi bakım koşullarına rağmen enfeksiyon hastalıkları, insanları ve bu arada da çocukları tehdit etmeye devam etmektedir. Özellikle günümüzde yayılma eğilimleri gösteren Ebola, MERS-Co gibi virüsler, giderek daha fazla insanın sağlığı açısından risk oluşturmaktadır.
Çocuklarda enfeksiyon hastalıkları pediatrinin en önemli konularından birisidir. Bu kitapta, basit ama çok sık görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarından, daha ciddi ve hayatı tehdit eden enfeksiyonlara kadar geniş bir yelpazede, pediatrideki önemli enfeksiyonları ele almayı amaçladık.
Elinizdeki kitapta, belli başlı enfeksiyon hastalıkları, konularında yetkin isimler tarafından, son bilgiler ışığında ayrıntılı olarak işlenmiştir. Bu kitaba katkıda bulunan tüm yazarlara emekleri için şükranlarımı sunarım.
Bu kitabın, sadece çocuk hekimlerinin değil, pratisyen hekimlerin, aile hekimlerinin ve tıp fakültesi öğrencilerinin de başvurabilecekleri bir kaynak olmasını umar, okuyuculara ve tedavi edecekleri minik yavrularımıza yararlı olmasını dilerim.
Benzer Kitaplar

ÇOCUKLARDA HER YÖNÜYLE COVİD-19

Selen Yayincilik

150,00
İncele

Rüya Perisi

Selen Yayıncılık

30,00
İncele

30 SORUDA ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİLERİ Besin Alerjisi Nedir Ne Değildir?

Selen Yayıncılık

250,00
İncele

Çocukluk Çağında Meningokok Hastalıkları

Selen Yayıncılık

100,00
İncele

Kardiyoloji Tanı ve Tedavi Yaklaşımları

Selen Yayıncılık

250,00
İncele

ONLİNE DESTEK

0212 419 02 29 no'lu telefonu
arayarak bize ulaşabilirsiniz.

FAX

0212 476 51 95 no'lu telefona Fax gönderebilirsiniz.

E-POSTA DESTEK

info@kliniktipdergisi.com adresimiden bize ulaşabilirsiniz.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

3D Secure, Akbank Sanal Pos ile sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.